GLAVU GORE BH. SIRENO: Lana Pudar ostala bez šansi za medalju u Parizu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar večeras je nastupila na Olimpijskim igrama u Parizu u utrci polufinala na 200 metara delfin. Na kraju je završila tek na šestom mjestu, piše sportsport.ba.

Lana je prvog dana nastupila u Parizu u kvalifikacijama utrke 100 metara delfin, ali nije uspjela izboriti polufinale. Zatim je u kvalifikacijama na 200 metara delfin uspjela izboriti polufinale.

U večerašnjoj utrci Lana je plivala u stazi broj 7, ali nažalost nije uspjela da dođe do plasmana u finale. Ostala je bez borbe za medalje. Završila je na šestom mjestu s vremenom 2.08.74.

Bonus:

Pogledajte kako je Lana Pudar izborila polufinale Olimpijskih igara

Lana Pudar (18), najbolja bh. plivačica, izborila je plasman u polufinale utrke na 200 metara delfin na Olimpijskim igrama u Parizu.

Lana je nastupila u prvoj kvalifikacijskoj grupi zajedno s Australkom Elisabeth Dekkers, Britankama Laurom Stephens i Keannom Macinnes, Kostarikankom Alondrom Ortiz i Španjolkom Laurom Cabanes.

Na kraju je osvojila treće mjesto s vremenom 2:09.32, što joj je bilo dovoljno za polufinale.

Polufinalna utrka održat će se večeras u 20:45 sati, dok je finale planirano za 1. august u 20:30 sati.